HİYAP VİNÇ

HİYAP VİNÇ

HİYAP VİNÇ

8 tondan 75 tona ve 45 metreye kadar uzanababilen katlanabilir pratik araç üstü vinçlerdir.Şirketimiz bünyesinde her türlü hiyap vinç bulunmaktadır.Şirketimiz saatlik ,günlük ,aylık ,yıllık vinç kiralar.

 

Hiyap ve Hiyap Vinç Nedir?

Hiab Vinç, pek çok çalışma alanında kullanılan iş makinesinin adıdır. Kamyon üzerine kurulmuş olan düzenekli kaldırma işlevini gören vinç çeşidine adı verilmiştir. Hiyap ve Hiyap Vinç Nedir?

6, 8, 10 ve hatta bazen 12 tekerlekli araçların üzerine takılmakta olup kamyon üzerinde sabit olarak çalışan mekanizmadır. Hiyap vinçlerin boyları çok uzun değildir, kısadır. Bu sebeple pek çok firma tarafından ilk tercih olmaktadır. Ağırlık olarak 3 ton ile başlar ve kademeli olarak 150 tona kadar hiyap vinç bulmak mümkündür.

Hiyap vinçler kendi aralarında ikiye ayrılır. Bunlar tek kırmalı ve çift kırmalı hiyap vinçlerdir. Tek kırmalı hiyap vinç genel olarak standart yük kaldırma işlemlerinde kullanılan, tek bom uzatmalı vinç türüdür. Çift kırmalı vinçler genel olarak 25 tonun üzerinde vinçlere uygulanır. İnşaat alanlarında sıklıkla çift kırma vinçler kullanılmaktadır. Her işe göre ayrı işlevselliği bulunan hiyap vinçleri bulmak da mümkündür. Çift kırmalı hiyap vinçlerde ikinci kırmada farklı bir yöne hareket kabiliyeti sağladığından daha uzak ve yüksek yerlere yetişme imkanı vardır. Hiyap vinçlerde mekanizma hidroliktir. Kullanım olaylığı açsısından da sıklıkla tercih sebebidir.

Hiyap Vinçlerin Avantajları

Hiyap vinçler tekerlekli araçlarla taşındıkları için hemen her yere gidebilir ve işlemleri en kısa sürede hızlı bir şekilde yapabilir. Hem iş gücü hem de zaman faktörü olarak en elverişli vinç türüdür. Pratik bir kullanıma sahiptir. Hafif yüklerde, kısa mesafelerde tercih sebebi olmaktadır.hiyap vinçler daha basit, komplike olmayan, hızlı bir kurulum ve denetim ile optimumda tatmin eden bir performans sergilerler.

Güçlü, hızlı, esnek, verimli, çok yönlü ve fonksiyonel olmaları bakımından hiyap vinçler, inşaat sektöründe neredeyse olmazsa olmaz durumundadırlar. Tüm bu avantajları ile birlikte pratik ve kolay kullanımı sayesinde nakliyat sektörünün de vazgeçilmezleri arasında yerini alır. Hiyap vinçler, vinç sektörünün gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. Demontaj işlemlerinde, geniş şantiye alanlarında kiralayana ya da sahiplerine hareet özgürlüğü ve işlevsellik katarak daha verimli bir portre çizerler.