Sepetli PLATFORM Vinç Hizmetleri

Sepetli PLATFORM Vinç Hizmetleri

Kiralık Sepetli vinç platformların kullanımı günümüzde artarken, Teknolojinin gelişmesiyle beraber, insanların hayatını kolaylaştıracak her türlü donanım artık kolaylıkla bulunabiliyor. Bunlardan biriside insan gücünün yetersiz kaldığı alanlarda, hayatı kolaylaştıran sepetli vinçlerdir. Sepetli vinçler özellikle yüksekte çalışanlar için emniyet sağlarken, işlerinde hızlı şekilde yürümesine yardımcı olmaktadır.

KONYA vinç sepeti kiralık sepetli vinç

Sepetli Vinç Kiralama, Kiralık sepetlivinç fiyatları 2017
Kiralık Sepetli vinç, iş güvenliği açısından en güvenli açık alan çalışma platformlarından biridir. İskele kurmaktan daha pratik ve yüksek güvenliğe sahip olduğu için en çok tercih edilen mobil sepetli vinç araçları, sanılanın aksine yatırımcılar için oldukça karlı bir seçenektir. 

Kiralık sepetli vinç filosuna sahip şirketler, hemen hemen her iş kolunda güvenliği ve zamandan tasarrufu esas alan hizmetler verebilmektedir. Sepetli vinçlerin getirdiği esnek çalışma modeli çalışanların can güvenliğini, üreticinin hizmet ve ürün güvenliğini en üst seviyede tutar.  Sepetli vinçler, diğer vinç türlerine göre hareket kabiliyeti daha yüksektir. Paletli ve yüksek tonajlı vinçlere oranla daha hafif olduğu için ayrıca bir çekiciye ihtiyaç duymadan iş bölgesine erişimi son derece pratik. 

SEPETLİ VİNÇLERİ KİMLER KULLANIR?

Sektörlerin ihtiyaçlarını esas alan Sepetli Vinçler yükseklik ve dar koşullarda çalışma verimliliği sağladığı için yatırımcılar ve küçük ölçekli iş işletmeler tarafından yoğun olarak kullanılır. Yerel yönetimler, seçim ve tanıtım kampanyalarında siyasi partiler için Sepetli vinçler en gözde iş araçlarının başında gelir. Sinema endüstrisi, inşaat şirketleri, emlakçılar, organizasyon kurumları, elektrik ve iletişim şirketleri ile bunlara destek hizmeti veren kuruluşlar sepetli vinçleri yoğun olarak tercih eder. Çoğu dış cephe işlerinde iskele kurmaktan daha kolay ve maliyeti daha düşük olduğu için inşaat şirketleri ile bina tesis yöneticilerinin doğrudan tercihidir. Büyük şehirlerde hızla yükselen rezidanslar ile bunlara bağlı komplekslerin yıllık bakımları çoğu zaman sepetli vinç kiralanarak yapılmakta, yıpranmış, eskimiş risk taşıyan dış cephe elemanlarının değişimi de yine aynı yöntemle tamamlanmaktadır.

SEPETLİ VİNÇ TÜRLERİ

Sepetli vinçler daha çok yüksek binalar, yüksek direkler ve yüksek mecralarda onarım, bakım ve temizlik işleri için tercih edilir. Bu tür işlere göre dizayn edilen Sepetli vinç türleri 5 metreden 90 metreye kadar erişebilen hidrolik donanıma sahiptir. Dar sokaklarda yüksek yapıların bakımını yapan en az 100 kilo ila 450 kilo ağırlığına kadar ulaşabilen modelleri vardır. İşin türüne göre sepetli vinçlerin ekipmanları da değişiklik gösterir. Tamburlu ve halatlı sepetli vinçler orta ölçekli ağır işler için tercih edilir. Bum sayısı arttıkça sepetli vinçin ağırlığı ve ulaştığı yükseklik kapasitesi ve hidrolik gücü de artar. Çift Kırma Mobil Vinç, Tek Kırma Mobil Vinç, Çift Kırma Sepetli Vinç, Teleskopik Sepetli Vinç’ler  bina yüksekliği, montajda kullanılacak yük ağırlığı ve sepette çalışacak personel sayılarına göre değişiklik gösterir.  Çalışma bölgelerinde çevreye zarar vermeyen, paletli modellerine göre yolları bozmadığı için daha fazla tercih edilen mobil sepetli vinç platformları genellikle iki kişilik bir ekiple Türkiye’nin hemen her ilçesinde küçük ölçekli şirketler tarafından kiralanarak iş hayatının sağlıklı akışına önemli bir katkıda bulunur. 

SEPETLİ VİNÇLER İLE HANGİ İŞLER YAPILIR?
Sepetli vinçlerin kullanıldığı alanlar oldukça yaygın olduğunu belirtmiştik.  Yerel yönetimlerin hizmet kalitesini artıran Sepetli vinçler, bina cephe temizliklerinde, ağaç budama, Sıva tadilat ve onarım hizmetlerinde,  tabela montaj, led ekran montaj işlerinde yoğun olarak tercih ediliyor. 
Seçim dönemlerinde afiş pankart asma işlerinin gözde aracı sepetli vinçler mitinglerin daha canlı geçmesini sağlayan ses sistemlerinin daha yüksek direklere asılması, seçim alanlarının düzenlenmesi ve büyük görsellerin yerleştirilmesinde organizasyon şirketlerinin sağ eli gibidir.
İnşaat şirketleri için cam montaj işleri, dış cephe boyama, dış cephe seramik ve granit döşeme işlerinde sepetli vinçler kullanılmaktadır. 
Şehir ve kasabaların elektrik hatlarındaki aydınlatma sistemlerinin bakımı, yenilenmesi, direk sökme ve dikme için yine sepetli vinçler yoğun olarak kendine iş bulabilmektedir. Yüksek çatıların bakımı, olukların yenilenmesi ve tamiratı, çatılarda baca onarım işleri ve dış cephelere yerleştirilecek klimalar için yine sepetli vinçlere ihtiyaç duyulmakta.
Kara yolları ve otoyolların aydınlatılma sistemleri, köprü altı ve viyadüklerin yıllık bakım ve onarımları, GSM şirketleri için hayati öneme sahip baz istasyonlarının yerleştirilmesi ve periyodik bakımları gibi hizmetler yoğun olarak sepetli vinçler aracılığı ile yapılmaktadır.
TV programlarının çekimi, dizi filmleri ve film şirketlerinin zorlu prodüksiyonları için de araç filolarında mutlaka birkaç adet sepetli vinç bulundurmaktadırlar. 
Ve son olarak, spor etkinliklerinde de sepetli vinçler kendini göstermeye başladı. Geçtiğimiz yıl başlatılan Fethiye Ovacık’taki bambi jumpinge gösterilerinde Sepetli Vinçler bu yıl da kullanıldı. 50 metre yüksekliğe kadar güvenle ulaşan adrenalin tutkunları sepetli vinçten kendisini bırakarak unutulmaz keyifli anlar yaşadı. 


SEPETLİ VİNÇ KİRALAMA ÜCRETLERİ

İş verimliliği ve üretim hızı açısından yapılacak olan işin türüne göre kule yüksekliği, hidrolik gücü ve personel sayısına göre kiralama ücretleri farklılık gösterir.. Sepetli vinçler için saatlik kiralama, günlük kiralama, haftalık kiralama, aylık Kiralama yapılacağı gibi yıllık kiralama yapan şirketler de bulunmaktadır. Sepetli Vinç Kiralama şirketleri nakit, kredi kartı ödemelerini kabul etmekte, bazı şirketler vadeli iş sözleşmesi için karşılıklı sözleşme talep etmektedir

SEPETLİ VİNÇ KİRALARKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Öncelikle kurumsal kimlik ve referansları kesinlikle gözden geçirmeliyiz. Kiralayacağımız sepetli vincin Makine Mühendisleri Odası’nın kontrolünden geçip geçmediğini, son kontrol ve bakım gibi unsurların da tercih nedenlerinden biri olacağını aklımızdan çıkarmamalıyız.
Sepetli vinç kiralama sırasında vinç operatörlerinin deneyimlerine dikkat etmeli. Mutlaka G sınıfı (İş Makinası Operatörü Ehliyeti) belgesi ile güvenlik sertifikası bulunmasına dikkat etmeliyiz. Türkiye’de vinç operatörlerini eğitime tabi tutan Vinç İşletmecileri Derneği bu konuda işletme sahiplerini de sık sık bilgilendirmekte. Dernek, kendi üyelerine ait makine parkının yenilenmesi, gelişmiş vinç sistemleri ile can ve iş güvenliğinin sağlanması konusunda ciddi faaliyetler göstermektedir. 
Yaşlı, bakımsız ve eski model iş makinaları konusunda şirket yöneticilerini ve yerel yönetimleri uyaran uzmanlar, 10 yaşın üstündeki sepetli vinçlerin beraberinde getirdiği riskleri sıralamayı da ihmal etmiyor.
Hidrolik sistem arızaları ciddi can güvenliği riski oluşturabilir..

Sepetli Vinçler içinde görev yapan personel sayısı arttıkça eskimiş ekipmanlar telafisi zor kazaları tetikleyebilir..

Eski model sepetli vinçlerde kontrol hızı oldukça sert ve zordur, iş güvenliğiyle birlikte iş verimini de riske atmayın.

SEPETLİ VİNÇ KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

Kurumsal kimliğe özen gösteren şirketler ve kamu kuruluşları için vazgeçilmez öneme sahip bir yöntem. Sepetli Vinç ile yapılacak olan işler için mutlaka bir sözleşme yapılmalı. Sözleşmede işin türü, yapılacak olan işin içeriği ve zamanı, iş güvenliği için alınan önlemler, çalışan personelin sosyal güvenliği, yaptığı işle ilgili belgeleri, çalışanlara dair bilgiler ve ücretlendirme sözleşmede yer almalı. 
Kiralama sözleşmesinde tarafların iş süresince kullanacağı araçların türü, modeli, gücü, sepet genişliği vinç yüksekliği gibi bilgiler açıkça yer almalı. Sepetli vinç kiralama hizmeti veren kurumsal şirketler bu iş sözleşmelerinde muhatapların da haklarını gözettiği bilinmeli. 
Sepetli vinç kiralama hizmetinin sektörde kalıcı olduğuna inandığınız şirketlerden yapılmasına dikkat edilmeli. Yol üstü kiralık vinç ilanlarında gördüğünüz numaraların çoğunun ehliyetsiz ve tecrübesiz kişilere ait olduğunu akıldan çıkarmayalım..